Krótki przewodnik

Istotne jest by klimat panujący w kuchni był odzwierciedleniem gustów domowników dlatego tak ważna jest jej aranżacja. Z tego powodu przed przystąpieniem do realizacji musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań a przede wszystkim jakiej kuchni oczekujemy?

Tradycyjnej czy nowoczesnej

Kuchnia tradycyjna

To minimalizm i funkcjonalność, prostota to myśl przewodnia projektanta. Nie ma tu miejsca na rzeczy zbędne, przypadkowe. Wbrew pozorom takie wnętrze daje wrażenie przytulności.

Kuchnia nowoczesna

To drewno lub jego imitacje, ciepłe barwy. Styl jest ponadczasowy, określa go zastosowanie charakterystycznych detali jak sztukateria, listwy czy pilastry. Daje to wrażenie wyjątkowej trwałości.

Każda z nich powinna odpowiadać trendom architektonicznym.

Meble tradycyjne

Pomieszczenia urządzone w tym stylu charakteryzują się jednolitym kolorem. Są neutralne i przytulne. Cała kuchnia jest jednobarwna. Wykorzystuje się jedynie różne nasycenia koloru. Jest to ponadczasowa aranżacja, odporna na krótkotrwałe trendy. Jej walory użytkowe i estetyczne są przemyślane. To kuchnia z elegancką formą i doprecyzowanymi detalami, takimi jak pilastry, fronty ramiakowe, szprosy, listwy wykończeniowe. Często stosuje się blaty kamienne lub dębowe. Najczęściej stosowane kolory to brąz i biel w różnych odcieniach. Barwy te tworzą przytulne i ciepłe aranżacje.

meble kuchenne

Meble nowoczesne

Kuchnię zaprojektowaną w stylu nowoczesnym rozpoznajemy intuicyjnie. Charakteryzują ją proste linie, świeżość i porządek w detalach. Będzie nam w niej brakować zbędnych ozdób za to nasycona będzie wolnymi przestrzeniami. To pomieszczenie jasne i przestronne. Tworząc takie wnętrze często posługujemy się metalem, różnymi postaciami szkła, materiałami kompozytowymi, drewnem, betonem architektonicznym. Preferują funkcjonalność i prostotę. Nie ma w niej miejsca na przypadkowe, zbędne dekoracje. Zapewniają komfort użytkowania. Posiadają fronty bezramowe, najczęściej wykonane z wykończeniem w połysku. Popularne kolory to przede wszystkim biel, szary i czarny.

Jeżeli nie mogą się Państwo zdecydować jakiej kuchni oczekują, zapraszamy do naszego studia.

Znajdą Państwo tutaj wszystko, czego potrzeba by sprecyzować swoje oczekiwania.

Pomożemy dobrać sprzęt AGD. Powinien on do siebie pasować. Żaden wybór nie może być przypadkowy. Korzystamy z pomocy ludzi wyspecjalizowanych w sprzedaży tych produktów.

Idą za tym promocje, profesjonalny serwis oraz konkurencyjne ceny

Zlewozmywak

Musi być trwały, odporny na zabrudzenia, pęknięcia i odkształcenia. To ważne by utrzymać go w czystości. Może być wykonany ze stali nierdzewnej, konglomeratu, porcelany. Może być montowany na blat lub podwieszany pod blatem.

Zwróćmy uwagę by bateria odpowiadała stylem i kolorem zlewozmywakowi.

Blat

to miejsce pracy, konieczne by był wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie nasiąkał. Może być wykonany z płyty meblowej o grubości 3 centymetrów, litego drewna, konglomeratu, kamienia

Posiadamy próbki blatów w bardzo dużym asortymencie.

Gniazda elektryczne

Przy planowaniu kuchni zwróćmy uwagę na rozmieszczenie gniazd elektrycznych, punktów świetlnych. Gniazda powinny być na właściwej wysokości, na innej bowiem umieszczamy gniazdko do obsługi lodówki pod zabudowę a na innej do obsługi lodówki wolnostojącej. Producenci tych akcesoriów umożliwiają nam umieszczenie gniazd w blatach, cokołach mebli. W studiu można zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

Gniazdo okapu zainstalujmy tak, by po zamontowaniu okapu, było niewidoczne.

Zmywarka

Zmywarka niewątpliwie należy do standardowego wyposażenia kuchni. Dzieje się tak z dwóch powodów.

Posiadamy w ofercie zmywarki krajowe i zagraniczne w różnych poziomach cenowych. Nieustannie poszerzamy ofertę o nowe modele.

Okap

Okap to urządzenie, które bardzo efektywnie przyczynia się do utrzymania czystości w kuchni. Jego działanie polega na odprowadzaniu oparów w których zawarty jest tłuszcz, niemiły zapach czy wilgoć. Prawidłowa wentylacja to podstawa sprawnie funkcjonującej kuchni. Podczas wybierania okapu zwróćmy uwagę na jego design oraz parametry techniczne. Posiadamy w ofercie szeroką gamę okapów manualnych jak i „inteligentnych”, czyli takich które same uruchamiają się po wykryciu pary.

© 2019 STUDIO 51 KUCHNIE